Педагог Өз сенімділігіңізді қалай арттыруға болады
Жаңалық қосты admin1, 14-02-2013, 10:23, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 3118

Өз сенімділігіңізді қалай арттыруға болады.

Осы сұрақты қай кезде болсын әрбір адам өз өзіне қоюы мүмкін. Күмәнданбайтын бақытты адам өте сирек кездеседі. Біз өз-өзімді қалыптастыру мүмкіндіктерін көп іздейміз.

Әдетте сенімсіздік кездейсоқ болмайды. Бір нәрсені істей алмадыңыз, бір жерден қате кетіп қалды, осыдан сенімділік көзі пайда болды, содан кейінгі сәтсіздік сенімділікті одан әрі дамытады.

Не істеу керек?

Неден басталғанын есіңізге түсіріңіз? Қандай нақты жағдайлар қобалжуды тудырды? Сіздің қолыңыздан не шықпай қалды? Өз күшіңізді тым жоғары бағаладыңыз ба? Біреудің үмітін арта алмадыңыз ба?

Енді қазіргі кезге келіңіз. Өтіп кеткен жағдай мен қазіргі жағдайдың арасында не ортақ? Сіздің сенімсіздігіңіз ғана. Ал қалғанында Сіздің бойыңызда жағдайға байланысты бірдеңе өзгерді. Енді Сіздің алдағы өміріңіз Сізден ғана тәуелді. Сенімсіздік? Әлде болып жатқан шынайы көзқарас? Егер болып жатқан жағдайға сырттан қарай алмасаңыз жақын адамдарыңызды, достарыңызды немесе психолог көмегіне жүгініңіз.

Өз бойыңздағы сенімділікті арттыруға болады және де арттыру керек. Кішкентай ғана сәттілік өз-өзіңіздің сенімділігіңізді бекітеді. Бірақ та кішкентай сәттілікке де сену керек.